fbpx
ul. Wydawnicza 1/3, 92-333 Łódź
42 676 46 51

Taśmy spinające do palet

Oprócz typowego zabezpieczania dużych ładunków i produktów jakim jest folia stretch do palet w transporcie i magazynowaniu towarów stosuje się dodatkowe zabezpieczenie w postaci taśmy do palet. Duża wytrzymałość taśm na zerwanie (45 do 450 kg) sprawia, że jest to skuteczna metoda dodatkowego opakowania produktów, mająca na celu ochronę przed przemieszczaniem się ładunku zbiorczego w czasie transportu i na etapie magazynowania. Bandowanie odpowiednim rodzajem taśmy wykonuje się ręcznie i maszynowo.

Nasza oferta obejmuje taśmy spinające polipropylenowe i poliestrowe o różnej twardości oraz niezbędne narzędzia i akcesoria do ich mocowania. Szeroki asortyment dostępnych rozmiarów (5×0,35-19×0,9 mm) pozwala na ich stosowanie niemal w każdym urządzeniu do pakowania, zarówno ręcznym jak mechanicznym. Nasze taśmy spinające ładunek charakteryzują się specjalnie dobranym składem surowcowym, dzięki czemu osiągają lepszą zgrzewalność i pewniejsze mocowanie zapinki, a także niską pylistość, co przekłada się na mniejsze zużycie maszyn pakujących.

Do ładunków o dużej masie i rozmiarach polecamy taśmy poliestrowe o zwiększonej odporności na zerwanie. W zależności od potrzeb zastosowania mają tu taśmy do spinania twarde, miękkie i tkane, których siła zerwania wynosi ponad 1100 kg. Tego rodzaju zabezpieczenia z powodzeniem stosuje się w transporcie samochodowym, kolejowym i morskim.

Taśmy polipropylenowe (PP)

Taśmy PP to najprostszy i najtańszy sposób na spakowanie zarówno kartonu, pakietu wyrobów jak i dużej palety. Szeroka gama rozmiarów od 5×0,35 do 19×0,9mm pozwala zastosować ten rodzaj taśmy praktycznie w każdym rodzaju urządzenia do pakowania: ręcznym, mechanicznym, elektrycznym lub pneumatycznym, półautomatycznym stolikowym oraz w pełni zautomatyzowanych liniach do pakowania. Taśmy PP charakteryzują się najniższą ceną spośród taśm do bandowania. Siła zrywająca w zależności od rodzaju i szerokości taśmy wynosi od 45kg do 450kg.

Dostarczane przez nas taśmy wyróżniają się między innymi następującymi cechami:

 • Prawidłowy, wyraźny molet
  • Lepsze prowadzenie taśmy, mniejsze zużycie elementów pracujących maszyny, stykających się z taśmą
  • Większa powierzchnia styku taśm, a przez to lepsza zgrzewalność i pewniejsze zamocowanie zapinki
 • Specjalnie dobrany skład
  • Niska pylistość taśm, a w efekcie mniejsze zużycie maszyny, niższe wydatki na konserwację i serwis maszyn
 • Określona masa 1 km taśmy
  • Gwarancja odpowiedniej ilości taśmy na szpuli, możliwość łatwego jej skontrolowania
 • Niezmienna jakość taśmy
  • Brak problemów związanych z jakością poszczególnych dostaw, gwarancja dobrego zapakowania towaru
Taśmy poliestrowe miękkie typu WG i GW

Taśmy poliestrowe miękkie typu WG i GW sprawdzają się nie tylko przy zabezpieczaniu palet, także jako zabezpieczenie różnego rodzaju pakunków, przesyłek czy opakowań. Taśmy poliestrowe WG cechują się wysoką wytrzymałością na zerwanie. Stosowana do pakowania ciężkich ładunków i spinana przy użyciu klamerki drucianej.

Szerokość taśm WG to przedział 9-25mm, a ich wytrzymałość na zerwanie wynosi w zależności od rodzaju i  szerokości taśmy: 220 – 1050kg.

Taśmy poliestrowe PET twarde

Taśmy poliestrowe twarde PET – przeważnie znajduje zastosowanie w automatycznych maszynach paskujących. Taśmy poliestrowe twarde stosowane są przy zabezpieczaniu ciężkich ładunków. Ich duża wytrzymałość i łatwy sposób wiązania sprawiają, że stają się one coraz popularniejszym systemem pakowania. A ich niższa cena w porównaniu do taśm stalowych sprawia, że są coraz częściej stosowane do bandowania, tam gdzie do tej pory używano taśm stalowych. Siła zrywająca w zależności od rodzaju i szerokości taśmy wynosi 180kg-1100kg.

Taśmy poliestrowe WG do Balownic

Taśmy poliestrowe WG w nawojach – i na odpowiednich tulejach – dostosowanych do urządzeń belujących.

Taśmy polipropylenowe (PP) z nadrukiem danych Klienta

Oferujemy taśmy polipropylenowe z nadrukiem danych Klienta według dostarczonego projektu. Szeroka gama kolorów taśmy polipropylenowej daje duże możliwości estetyki wykonania na niej jednokolorowego nadruku według Państwa projektu

Taśmy stalowe

Taśmy stalowe – niezastąpione do obwiązywania ciężkich ładunków oraz ich zabezpieczania na czas transportu. Najpopularniejszy rozmiar to 16×0,5mm, ale występuje w szerokościach od 13 do 32mm i grubości 0,4-1,0mm. Wytrzymałość na zrywanie taśm stalowych wynosi od 450kg do 2200kg

Urządzenia i akcesoria do spinania palet (bandowania)

Taśmy stalowe – niezastąpione do obwiązywania ciężkich ładunków oraz ich zabezpieczania na czas transportu. Najpopularniejszy rozmiar to 16×0,5mm, ale występuje w szerokościach od 13 do 32mm i grubości 0,4-1,0mm. Wytrzymałość na zrywanie taśm stalowych wynosi od 450kg do 2200kg

KONTAKT Z NAMI

BH PROFOL

Siedziba firmy

Centrum Handlowe “Wydawnicza Park”
ul. Wydawnicza 1/3
92-333 Łódź

Telefon

(42) 676 32 02, (42) 676 46 49, 501 043 435

Email